COVID-19 – DOPORUČENÍ

Vážení rodiče,
bohužel nastala chvíle, kdy epidemie COVID-19 způsobená koronavirem začíná ohrožovat naši zemi. V ohrožení možných závažnějších zdravotních dopadů jsou zejména lidé ve vysokém věku nebo lidé jinak nemocní či oslabení, podobně jako u chřipkové infekce. Neradi bychom v této souvislosti cokoliv podcenili či naopak uplatňovali zbytečná opatření. Především je nutné zodpovědně sledovat zdravotní stav dětí. Jakmile se u nich projeví známky i mírného nachlazení – NEPOSÍLEJTE JE DO ŠKOLY ČI DO ŠKOLKY, nechte je v domácím léčení. Tímto krokem pomůžete chránit zdraví své, svých dětí, ale také všech ostatních žáků a zaměstnanců školy.

Vzhledem k tomu, že řada rodin během jarních prázdnin trávila jarní prázdniny v zahraničí, žádáme Vás o následující: pokud jste se vrátili z dovolené v některém z lyžařských středisek v severní Itálii, popř. v jiných rizikových oblastech, dodržujte Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím především z Itálie, které se týká hlavně sledování zdravotního stavu  v následujících 14 dnech po opuštění regionu se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38°C, dýchací obtíže). Žádáme Vás, abyste v případě – byť i mírných – obtíží neposílali své děti do školy. 

Pro další informace Vám doporučujeme se obrátit přímo na webové stránky MZČR věnované aktuální situaci v oblasti koronaviru: http://mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html nebo na stránky Státního zdravotního ústavu s doporučením pro občany: http://www.szu.cz/tema/prevence/2019NCOV, případně na stránky Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labemhttp://www.khsusti.cz/. Lze využít i NONSTOP linky – 724 810 106, 725 191 367.

Budeme i nadále sledovat vývoj situace a jsme připraveni reagovat na případné nové okolnosti. V danou chvíli není důvod k žádným jiným speciálním opatřením. O případných dalších krocích ze strany školy ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí budete neprodleně informováni prostřednictvím našich www stránek a elektronické ŽK. Děkujeme za spolupráci.

Vedení školy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


5 − = dva