PODĚKOVÁNÍ DÁRCŮM SADBY A OSIVA

V květnu tohoto roku byla na webu naší základní školy uveřejněna výzva i prosba v jednom, zda by našim žákům mohla být kýmkoli věnována případná nadbytečná sadba na nově založené školní záhonky.
S potěšením jsme zjistili, že výzva byla vyslyšena. Ve třídách se tehdy začaly hromadit kelímky s předpěstovanými hlávkovými saláty, cuketami, okurkami, rajčaty, kedlubnami, dýněmi všeho druhu, melouny, bylinkami, květinami…., dále také sáčky se semeny ředkviček, mrkve, červené řepy, hrášku…, zkrátka, bylo toho všeho dost, aby se naše záhonky pro žáky 1.- 4. třídy dostatečně zaplnily. Žáci si vše vyseli a zasadili do vlastnoručně připravených, vypletých a okopaných záhonů sami. Pro mnohé to byla první životní zkušenost tohoto druhu. Na práci dohlížely a radami napomáhaly paní učitelky a asistentky. Ve třídách pak byly stanoveny služby, které budou dohlížet na správné zalévání a kontrolu sazeniček. Zanedlouho postupně žáci začali sklízet první plody své „dřiny“- hlávkové saláty, ředkvičky, hrášek…
Během prázdnin sice záhonky osiřely, ale i přesto se mezi žáky našli dobrovolníci, kteří chodili ve svém volnu zalévat a sklízet přerostlé okurky, saláty a cukety. Díky jim za to.
Nyní v září se opět vrhneme do práce a pokusíme se zachránit, a posléze i sklidit, vše, co se dá, a co ještě nezničila plíseň.
Takže velký dík patří všem, kteří nám v květnu poskytly přebytky ze skleníků, abychom si mohli naše zahradničení náležitě užít a naplnit cíl této činnosti, kterým bylo zjištění, že zeleninu si člověk, za pomoci přírodních zákonů a vlastních sil, nemusí pouze koupit v obchodě.   Mnohokrát děkujeme!
Mgr. Jana Prokešová
IMG_20220622_104859
IMG-20220520-WA0000

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


− 6 = tři