CODE WEEK – základy programování

Ve dnech 10. – 18. října 2015 se uskuteční další ročník Evropského týdne programování. Miliony dětí, rodičů, učitelů a dalších zájemců se ve školách a na jiných místech v celé Evropě zúčastnit akcí, jejichž tématem je svět programování. Česko nezůstane stranou!

Cílem kampaně je ukázat, že programování není jen záležitostí úzké skupiny odborníků, propagovat jej mezi lidmi a ukázat, že může posloužit k realizaci mnoha tvořivých nápadů. Děti, mládež i dospělí se účastní akcí zaměřených na programování a také pořádají své vlastní akce, kde ukazují, co vše lze programováním vytvořit. Vice informací na codeweek.cz

Akce EU Codeweek bude probíhat pro vybranou skupinu studentů rovněž při ZŠ Markvartice dne 16.10. jako praktická lekce základních principů programování pomocí vizuálního programovacího jazyka Scratch.

 

Pomocí jazyka Scratch je možné naprogramovat vlastní interaktivní příběhy, hry a animace — a své výtvory jednoduše sdílet s ostatními.

Scratch napomáhá mladým lidem rozvíjet tvořivé myšlení, systematický přístup a vzájemnou spolupráci při řešení problémů — podstatné dovednosti pro život v 21. Století

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


× 6 = osmnáct