VELIKONOČNÍ JARMARK

Abychom si mohli se žáky dovolit v rámci vzdělávacího programu i něco neobvyklého, bylo rozhodnuto, že po absenci tradičního vánočního jarmarku proběhne jarmark velikonoční, jehož výtěžekem si na to „neobvyklé“ sami vyděláme.
Často jsme do vyrábění velikonočních dekorací zapojili i rodiče žáků, popř. i další příbuzné, a to především u žáků 1. stupně. Ve 2. třídě dokonce proběhly, spolu s maminkami, tvořivé velikonoční dílny, kde vznikaly výrobky určené k prodeji.
V onen jarmareční den se sál místního Obecního domu (Óčka) zaplnil stánky plnými zajíčků, oveček, kuřátek, slepiček, husiček, kraslic, věnečků, zápichů, ale i domácích mazanců, perníčků, lineckého cukroví, jidášků, pomlázek, kraslic a dalších velikonočních dekorací.
Jarmark měl velkou návštěvnost místních i přespolních občanů a tak i výdělek byl úctyhodný, zároveň však zasloužený.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem rodičům, příbuzným i přátelům školy, kteří ke zdaru akce přiložili ruku k dílu a pomohli s vyráběním všeho možného zboží, určeného k prodeji. Velmi si této pomoci vážíme! Děkujeme!

 Mgr. Jana Prokešová

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


pět + 1 =