BUDOUCÍ PRVŇÁČKOVÉ

Zápis dětí do první třídy proběhl na naší škole 19. dubna 2022 v budově I. stupně. Zápisu se zúčastnilo 18 dětí a všechny byly přijaty ke vzdělávání pro školní rok 2022/2023. V průběhu zápisu budoucí žáci a žákyně kreslili postavu, vyprávěli pohádku, rozeznávali a pojmenovávali barvy, tvary, množství, vyjadřovali schopnost prostorové orientace, pravolevé orientace, sledoval se u nich úchop tužky, řečové schopnosti a výslovnost. Se vším se děti potýkaly s houževnatostí a odměnou jim byly malé dárečky, které jim vytvořili žáci 6 – 9. ročníku naší školy. U zápisu byla dětem oporou také paní učitelka z předškolního oddělení mateřské školy Věra Soukupová.