PŘEDVÁNOČNÍ DRÁŽĎANY

Žáci osmé a deváté třídy si před Vánoci zajeli na drážďanský Striezelmarkt procvičit němčinu v praxi. Cesta vlakem příjemně uběhla a hned před hlavním nádražím nás čekala krásně nazdobená Prager Strasse a první stánky s typicky německým vánočním zbožím i dobrotami. Byli jsme připraveni teoreticky, a tak jsme hned poznali Weihnachtspyramide, Schwibbogen nebo Rauchermänner. Většina ochutnala Bratwurst nebo Kinderpunsch. Překvapil nás stánek s trdelníky, kterým Němci říkají Baumstriezel. Komu nestačil vánoční trh na Altmarktu, stihl pro dárky zaběhnout i do Altmarkt Galerie a děvčata neodolala slevám v obchodním domě Primark a H&M. Den uběhl jako voda a všichni odjížděli zpět domů spokojeni a plni zážitků.
Mgr.Lenka Šikýřová