ROČNÍKOVKY

Další ročník Ročníkových prací prakticky uzavřel školní rok. Několikaměsíční snažení žáků devátého ročníku bylo letos provázeno velmi hodnotnými pracemi i jedním propadákovým fiaskem. Takže to bylo velmi pestré. Komise v pěti dnech hodnotila prezentace jednotlivých žáků, kteří nás seznámili se svými koníčky nebo tématy, k nimž mají blízko. Takže jsme rozebrali asi tři motorky a jednoho Trabanta, projeli se na koni, uviděli sousední ves z pohledu cestovní kanceláře nebo napekli cukroví. Také jsme se seznámili s historií módy a nebo s životem na statku. Valná většina prací měla opravdu velmi dobrou úroveň a doufáme, že si z příkladu letošních deváťáků (kromě Libuše) nejvíce odnesli dnešní osmáci, které ročníkovky čekají (překvapivě) zase za rok.