DEUTSCH MACHT UNS SPASS!

Žákyně 9. ročníku Kristýna a Tereza Kocincovy se zúčastnily okresního kola Olympiády v německém jazyce. Čekal na ně poslech, krátký gramatický test a pak ústní zkoušení. Přestože čekaly téměř dvě hodiny , než na ně dojde řada, neztratily chuť bojovat. Kristýna s porotou pohovořila na téma co dělat, když bude mít vlak zpoždění, ztratí jízdenku nebo jí naopak vlak ujede. Při popisu obrázku měla štěstí a o rodině vyprávěla tak zapáleně, až ji komise musela zastavovat 🙂 Tereza měla téma těžší – představa toho, že si zakládá své fitness studio, ji příliš nenadchla. Při vyhlašování vítězů jsme doufaly, že se vejdeme do první desítky. Výsledky ale předčily očekávání. Kristýna se umístila na 3. místě! Terka se do první desítky také vešla, skončila devátá. V konkurenci mezi velkými městskými školami i těmi z příhraničních oblastí tedy naše škola obstála se ctí. Děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. L. Šikýřová, vyučující němčiny

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


7 + = jedenáct