CYKLISTICKÝ KURZ

V loňském i letošním školním roce se nemohl uskutečnit týdenní pobyt u Máchova jezera, a tak žáci 6. i 7. ročníku přišli o cyklistický kurz. Proto jsme se rozhodli nahradit jim ho alespoň zčásti. Během posledního květnového týdne vyjeli dvakrát šesťáci a dvakrát sedmáci a v pátek jsme zakončili jízdou zručnosti v okolí školy. Celodenní výlet jsme zároveň spojili s projektovým dnem mimo školu a podnikli jsme exkurzi do sklárny Pačinek Glass v Kunraticích u Cvikova. Tam odtud jsme pak na kolech jeli zpět do Markvartic. Všechny děti tak zvládly v sedle bicyklu více než 50 km za dva dny. Ve dnech, kdy děti nebyly na kolech, absolvovaly i teorii z oblasti topografie, zdravovědy a BESIP. Přestože předpověď počasí nevypadala příliš optimisticky, nakonec jsme téměř nezmokli a zvládli jsme i závěrečné opékání špekáčků. Přesto doufáme, že se příští rok vše vrátí do starých kolejí a další šesťáci už absolvují celý týdenní cyklokurz.

Mgr. Lenka Šikýřová