PROTIDROGOVÁ PREVENCE

První březnovou středu čekal na osmáky čtyřhodinový blok o škodlivosti a nebezpečí drog. Tématu se ujal Mgr. Oplt, pedagog a záchranář ze Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Přestože časová dotace vypadala hrozivě, osmáci byli nadšeni, dokonce žádali o zkrácení přestávek. Zopakovali si rozdělení drog podle účinku, ale mnohem důležitější byly informace o účincích. Zde sehrála velkou roli zkušenost pana Oplta z jeho výjezdů, protože zrovna u narkomanů často zasahuje. Děti ocenily odborníka z praxe, který „ví, o čem mluví a jenom nestraší“ – slovy jednoho z nich. Doufám, že spolupráce s Mgr. Opltem bude pokračovat i v dalších letech.

Fotografie z přednášky nelezneme zde: http://zsamsmarkvartice.cz/prednaska-proti-drogam/

Mgr. L. Šikýřová, školní metodik prevence