PODZIMNÍ TÉMATICKÁ EXKURZE

Ve středu 11. října se žáci 2. stupně spolu s pedagogy vydali na každoroční přírodovědnou exkurzi. Tentokrát nás čekaly Koněpruské jeskyně a vyhlídka nad Svatým Janem pod Skalou. V jeskyních se nám velice líbilo. Okruh měřil cca 500 metrů a dozvěděli jsme se, co je stalagmit, stalaktit a stalagnát, jak vypadají koněpruské růžičky a že je nikde jinde ve světě nenajdeme. Pustili jsme fantazii „na špacír“, když jsme mezi krápníky hledali slona, myš nebo krokodýla. Poznali jsme, jak vypadá opravdová jeskynní tma, ve které se nelze rozkoukat. Vyslechli jsme zajímavé informace o penězokazcích, kteří v jeskyních bydleli, a také pověst o pasáčkovi, který je chtěl prozradit, a vymstilo se mu to. Cestou ke Svatému Jánu jsme trochu bloudili, ale výhled od kříže do krajiny nás okouzlil. Podzim na Berounsku krásně zbarvil listí na stromech, do toho bílé skály a vše ozářeno sluníčkem! Fotoaparáty a mobilní telefony cvakaly jako o závod. Pak už nás čekala jen cesta domů. Získané poznatky žáci využijí v hodinách přírodopisu, ale možná také jako tip na zajímavý výlet s rodiči. Těm děkujeme za trpělivost při čekání na své ratolesti, neboť čas návratu se dost významně posunul.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


čtyři + 8 =