PĚTKA V PODZEMÍ

Pátá třída se v rámci svého posledního prvostupňového výletu vydala do podzemí rabštejnského údolí. Navštívili jsme tedy zejména objekty válečné továrny Weser, ve které vězni koncentračního tábora vyráběli v letech 1944 – 45 součásti k letadlům a vrtulníkům luftwafe. Pozorně jsme si prohlédli expozici muzea a prostory továrny WERK „B“. Průvodce, pan Hunčovský, nás poutavě a zevrubně seznámil s nelidskými podmínkami, ve kterých vězni pracovali, žili i umírali a dozvěděli jsme se něco o původních Praidlových přádelnách i poválečné vojenské historii objektů. Výlet byl zdařilý a zajímavý. Jen se nám nepodařilo překonat rekord v naplnění objektu luftschutz, protože jsme už dost velcí a nevešlo se nás do něho více než 15. No a toho rabštejnského ducha jsme také neviděli. Patrně před námi uprchl do temnot postranních chodeb.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× osm = 64

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>