NÁVŠTĚVA LIBVERDY

Žáci 7.,8. a 9.r se postupně po třídách zúčastnili výuky na SZZŠ v Libverdě ve dvou programech. Pracovali ve dvou skupinách, v laboratoři a ve včelíně pod vedením studentů tamní školy.

1. program: Mikroskopování – zhotovovali nativní preparáty pokožky listu cibule a tradeskancie, pozorovali prvoky z nálevu a moderními mikroskopy pozorovali i trvalé zoologické preparáty (např. králičí varlata). Pracovali s pracovními listy.  Zhotovovali laboratorní záznamy .

2.program: Ve druhé dopoledním bloku navštívili školní včelín a medárnu. Zopakovali si poznatky o životě včel a také s nimi pracovali, samozřejmě ve včelařské blůze s kuklou – otevírali  si úly, vyndavali a pozorovali zblízka plástve, hledali královnu. V medárně se dozvěděli, jak se moderním medometem  stáčí z plástů med.

Mgr. Milena Hajná