MISTR REPUBLIKY JE V NAŠÍ OSMIČCE!

ZLATÝ FILIP !

Blahopřejeme našemu žákovi 8. třídy Filipovi Forróvi, který je členem basketbalového týmu Válečníci U15. Tým na Národním finále v Ostravě vybojoval první místo pod taktovkou Roberta Landy a Jakuba Houšky. Citujeme Děčínský deník ze dne 12. 5. 2022:

„Parádní úspěch, opravdu. Robertovi jsem říkal, že u toho musím být. Tenhle tým jsem vedl od přípravek, jsou to skoro moje děti,“ řekl Jakub Houška, trenér děčínské mládeže.

Mladí Válečníci ve čtvrtfinále spláchli Opavu 100:60. V semifinále museli otáčet průběhu utkání proti brněnským Tygrům, výhra 69:53 je posunula do finále.

Tam Děčín narazil na domácí Ostravu. V parádní bitvě Válečníci udolali domácí celek 80:74 a mohli se oddat bujarým oslavám.

„Ve finále asi rozhodl fakt, že jsme prostě více chtěli a více bojovali. Ostrava je náš tradiční soupeř a moc se nám proti ní nedaří, “ podotkl Houška.

Společně s Landou pak při příchodu do šatny absolvovali „sprchu“ od svých svěřenců.

„Kluci to asi viděli někde v televizei, takže nás pořádně promočili. Jsem rád, že jsme to vyhráli společně s Robertem. Vtipkovali jsme, že to je naše první zlato. Vždycky jsme totiž skončili jenom druzí,“ usmál se Houška.

Zdroj: https://decinsky.denik.cz/basket_region/podivejte-se-valecnici-maji-kompletni-sbirku-medaili-patnactka-ma-zlato-20220512.html

img-8323_denik-galerie-800 img-8311_denik-galerie-800 img-8309_denik-galerie-800 img-8301_denik-galerie-800 forro