DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ŠKOLY – SVĚCENÍ KOSTELA

Průběh akce“ Den otevřených dveří školy“ u příležitosti znovuvysvěcení kostela na 1. stupni
1. stupeň se na tuto akci připravoval již od května 2017. Žákům byl vysvětlován význam kostela v obci za dob minulých až po současnost, byly jim rovněž v této souvislosti připomínány naše tradiční kulturní hodnoty a připomínána vážnost této události. Odtud vyplývala také motivace k výtvarné tvorbě žáků.
Výsledkem tohoto výtvarného snažení jsou nejen makety kostelů, vyrobené z krabiček, polepené a domalované do podoby našeho kostela (práce žáků 1. a 3. třídy), papírové modely 3D, vytvořené na půdorysu celé kostelní stavby (práce žáků 4. třídy), ale i plošné výtvarné práce s použitím různých výtvarných technik. Vzniklo mnoho velmi pěkných dílek, např. linoryty žáků 3. třídy, akvarely žáků 1. třídy, kresby a malby žáků 2. třídy – kostel v budoucnosti, kostel v noci a mnoho dalších.
V učebně 3. třídy bylo k vidění vybavení historickými lavicemi, na nichž se nacházely školní exponáty z dob dávno minulých, které vzbuzovaly v návštěvnících nostalgické vzpomínky na jejich vlastní školní docházku. Svým komentářem doprovázela dobově (1. republika) oblečená třídní učitelka Jana Prokešová.
Návštěvníci si také mohli ve 4. třídě zkusit vyřešit malý kvíz, popř. složit puzzle týkající se kostela sv. Martina.
Celá budova byla pěkně vyzdobena nejen pracemi žáků, ale i květinami, přírodninami a různými prostorovými kreativními doplňky, které se návštěvníkům, soudě podle jejich reakcí, také velmi líbily.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


− 4 = pět