TARY

Ve středu 16.11. jsme ve škole přivítali Tarase Alanteloviče Povoroznyka, což je youtuber a především parkourista všem známý pod přezdívkou TARY. Společně s bratrem Jurou nám vyprávěli o parkouru a předvedli nám spoustu prvků, cvičení a skoků. I my jsme si závěrem mohli vyzkoušet překonat některé z překážek. Nakonec jsme se s nimi mohli vyfotit a nechat si je podepsat. Škoda jen, že nikdo dopředu netušil, že budou ke koupi i plakáty.

Přestože jsme byli důrazně poučeni o bezpečnosti při napodobování parkourových skoků a znečišťování budov, k dnešnímu dni již p. uč. Fliegerová, která k nám tuto návštěvu pozvala a byla opakovaně upozorňována, že to tak dopadne, dvakrát drbala fasádu jídelny, na které byly stopy po skocích. Dokonce v současné době evidujeme po nevydařených skocích a dopadech  několik drobných úrazů v podobě odřenin a pohmožděnin.

I přesto jsme moc rádi, že jsme se mohli osobně setkat s lidmi, které obdivujeme a známe z televize a videí na youtubu.

Radim Hrbatsch a Flilip Komárek 5. třída