MASOPUST

A tak jsme se zase „rádi sešli pospolu“, jak se zpívá v jedné masopustní písni, abychom se dne 9.2.2016, den před Popeleční středou,  v maskách všelijakých bytostí a zvířat, vydali do vsi na masopustní obchůzku. Došli jsme se zpěvem na rtech a tancem v nohách až k mateřské škole, kde na nás , školáky z 1.stupně, čekali  vyfešákované dětičky spolu s  p.učitelkami. Ty se k nám připojily a chvíli jsme putovali od stavení ke stavení společně. Slunce nám svítilo, mráz za nehty nezalézal a tak jsme ani příliš nechvátali do tepla, jako tomu bývalo v letech předchozích. Masopust jsme završili a už se těšíme na Velikonoce.

Jana Prokešová

Děti z MŠ si po společném průvodu s kamarády z I. stupně naplánovali, že odpoledne půjdou podobnou trasu se svými rodiči. Počasí ale nepřálo počasí a protože začíná vlna chřipkových onemocnění, udělali jsme si krátké, veselé masopustní posezení s rodiči ve školce. Improvizovaná akce měla úspěch a tak změna původního plánu nikomu nevadila.

Ivona Culková