NÁVŠTĚVA IPS

Osmáky v dubnu čekala návštěva Informačního poradenského střediska na Úřadu práce v Děčíně. Během 90 minut se při zajímavé prezentaci dozvěděli, co vše je důležité zohlednit při výběru povolání, co si zjistit při výběru školy či učiliště, jak mluví statistiky o nezaměstnanosti v našem okrese a po jakých profesích je naopak poptávka. V brožurách, které si každý z nich odnesl domů, najdou žáci i rodiče užitečné kontakty na IPS, kde je možné se objednat i na osobní konzultaci, ale také odkazy na zajímavé internetové stránky, které s touto tematikou souvisejí.

Protože 9. dubna panovalo opravdu krásné jarní počasí, návštěvu IPS jsme spojili i s procházkou po čerstvě otevřených zámeckých zahradách, prohlídkou nádvoří zámku i Dlouhé jízdy.

Fotky z akce máme tady: http://zsamsmarkvartice.cz/osmicka-v-ips/