POST BELLUM – VÍTĚZSTVÍ

Příběhy našich sousedů jsou vzdělávacím projektem Post Bellum pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Mají za úkol pod vedením svého učitele a za podpory našeho koordinátora vyzpovídat pamětníka, natočit jeho celoživotní vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Díky pandemii měli naši (již bývalí) deváťáci ztíženou pozici. To, na čem měli pracovat celý školní rok, se smrsklo na pouhý měsíc. Přesto se nevzdali a pustili se do práce. Díky zmíněné situaci vázla i spolupráce s koordinátorkou projektu, ale že nakonec vše dobře dopadlo, svědčí výsledek. V pátek 24.9. se v atriu děčínského muzea konaly závěrečné prezentace ukončených projektů. Naše škola zde měla dvě želízka v ohni. Vyprávění Ing. Libora Kunteho o životě a listopadu 1989, zpracované jako krátká filmová reportáž. Druhým dílem byl komix. Sestry Aneta a Olga Pilíkovy v něm zpracovaly část vyprávění o životě a zájmech Milana Bartoníčka. A právě toto podařené dílo se stalo absolutním vítězem regionálního kola projektu Příběhy našich sousedů. Žádné první, druhé či čestné místo, ale absolutní vítězství. Jiné ocenění udělováno nebylo. Takže díky děvčatům, která již v těchto dnech statečně usedají v lavicích českokamenického gymnázia, je naše škola velmi dobře ohodnocena. Za to jim patří veliký a nehynoucí dík. Ostatně, i další bývalí deváťáci dokázali, že přestože je již naše škola nemusela zajímat, zúčastnili se vyhlášení a hrdě se přihlásili ke své práci. Prezentace zcela profesionálně odmoderoval Ondra Mitruška a zdatně mu sekundovali a pomáhali kluci Fliegerovi a Petra Schlogelová. Také jim velmi děkujeme.

-ck-

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


čtyři − 3 =