5. TŘÍDA – KARANTÉNA

Vážení rodiče,
v 5.ročníku byl potvrzen výskyt onemocnění covid. Z tohoto důvodu KHS vyhlašuje pro třídu karanténu, z jejich zprávy vybírám:
Doba uzavření předmětného zařízení DO 29. 11. 2021 byla stanovena tak, aby pokryla inkubační dobu onemocnění a poskytla dostatek času k provedení dalších karanténních opatření, jako je provedení testu RT-PCR na přítomnost viru SARS – CoV-2 u skupiny žáků a pedagogů tř. 5 ZŠ Markvartice rizik. kontakt  dne 15.11. 21. /viz seznam rizikových kontaktů/ a to 5–7 den,od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou cestou praktických lékařů a provedení ohniskové dezinfekce ve škole.

Předpokládané ukončení karantény je možné stanovit za předpokladu splnění všech karanténních opatření a provedení ohniskové dezinfekce ve škole, nejdříve však 22.11. 2021, tj. pokud podstoupí v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem nebo po 14 dnech, tj. 29. 11. 2021 bez absolvování RT-PCR testu na přítomnost viru SARS – CoV-2. Doba karanténních opatření se může prodloužit v souvislosti s dalšími pozitivně testovanými osobami.
Bylo přihlédnuto k poslednímu rizikovému kontaktu ze dne  15. 11. 2021

Karanténní opatření se netýká osob s plně ukončeným očkováním, osob, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 v uplynulých 180 dnech a tyto osoby nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Celý dokument zveřejníme během pondělka, děkuji za pochopení.

Mgr. M. Petrášková

ředitelka ZŠ Markvartice