ROČNÍKOVÉ PRÁCE

Ročníkové práce

letos proběhly v nouzovém režimu. Vzhledem k tomu, že se žáci 9. ročníku nemohli scházet ke konzultacím se svými vedoucími, jsme přistoupili na režim dobrovolnosti. Obhajoby proběhly 10. a 11. 6. a zúčastnili se jich čtyři „stateční“. Nejprve se Karel Hřebík pochlubil nádherně zrenovovaným Zetorem 3011. Před komisí a spolužáky z 8. ročníku podrobně popsal, jak renovace probíhala a vše ukázal na traktoru, který zaparkoval před školní budovou. Další, tentokrát fotografická prezentace proběhla v učebně 9. ročníku. Vojtěch Matoušek všechny překvapil detailními znalostmi z historie Dopravního podniku města Děčína. Při popisu jednotlivých autobusů z vozového parku jsme jen kroutili hlavami v němém úžasu. Vše bylo doplněno Vojtovými vlastními fotografiemi, které pořídil na jednotlivých linkách v ulicích Děčína.
Ve čtvrtek se vyměnilo obecenstvo, tentokrát jej tvořily slečny z 8. ročníku. A opět měly možnost „zažít“ ročníkovou práci praktickou i teoretickou. Nejprve Lucie Vítková seznámila všechny s historií a podstatou ubrouskové techniky. Nechyběla ani ukázka jejích prací a názorný popis pracovního postupu. Poslední statečnou, která se rozhodla prezentovat svoji práci, byla Anna Holadová. Při prezentaci díla A. de Saint-Exupéryho a citacích z Malého prince se nám až tajil dech. Prezentace byla navíc doprovázena jejími vlastními ilustracemi ke knize.
Jménem komise děkuji všem čtyřem výše jmenovaným za odvahu a hlavně za precizní práci, kterou předvedli. Prezentace byla důležitá i pro budoucí žáky 9. ročníku, kteří tak měli možnost podívat se alespoň v náznacích na to, co je čeká příští rok. Doufejme, že už v běžném režimu, bez omezení, která letos žákům i vyučujícím práci značně ztížila.
Mgr. L. Šikýřová, třídní 9. ročníku