ČTENÁŘSKÉ DÍLNY

V naší škole od září do listopadu probíhají v 8. a 9. ročníku tzv. Čtenářské dílny. Po loňském zkušebním projektu ředitel ZŠ rozhodl, že se tato aktivita stane součástí výuky Českého jazyka a literatury. A o co vlastně jde? Po dobu 10 týdnů si na hodiny literatury žáci nosí svou vlastní četbu – knížku, kterou si sami vybrali a ze které si podobu 15-20min.  tiše čtou. Po skončení četby následují různé úkoly, tzv. minilekce. Cílem je, aby si každý našel tu svou oblíbenou knihu, kterou přečte a o které pak ostatním vypráví. Během dílen všichni uvítali to, že si sednout mohou kamkoliv. A tak se čte v lavici i pod lavicí, na schodech, na zemi u topení nebo v koutku u skříně… Prostě kdekoliv.

Když se zeptáte osmáků nebo deváťáků, co říkají na čtenářské dílny, většinou vám odpoví, že je to super!
Mgr. Magda Petrášková