VÝROČÍ REPUBLIKY NA I.STUPNI

V pátek 26.10. 2018, v poslední pracovní den před velkým státním svátkem naší republiky, byli žáci naší školy zapojeni do zajímavých aktivit, které měly prověřit jejich různé znalosti a schopnosti, bezprostředně související se stoletým výročím ČR.
Na 1. stupni školy, v 1.- 4. třídě, byli žáci rozděleni do 5 věkově rovnoměrně složených skupin. V každé učebně a v místnosti školní družiny čekaly na každou skupinu úkoly s vědomostmi o české  republice, státních symbolech, národním stromě, ale i testy typu “ Hádej, co to je?“, kdy museli žáci rozhodnout, k čemu sloužily některé předměty denní potřeby, používané v časech 1. republiky a nebo co znamenala některá slova, která dnes už z běžné mluvy vymizela a stala se archaismy ( anžto, drahný, almara apod.)
Bylo velmi potěšující, že si všechny skupiny celkem hravě poradily s úkoly vlastivědného typu, že žáci bez rozdílu věku zúročili veškeré získané informace, které se především během tohoto školního roku naučili při přípravě na významné výročí naší vlasti.
Výstupem tohoto projektového dne byl malý sešit, kam byla vlepována a vpisována všechna zajímavá fakta, o kterých se celý měsíc, ne-li déle, mluvilo a diskutovalo.

Myslím, že celý tento projektový den, ale i důstojná výzdoba školní budovy z převážně žákovských prací, vypovídají o tom, že jsme se na tak významné výročí připravili opravdu důsledně a že v nás všech bude ještě dlouho doznívat slavnostní atmosféra stoletého výročí.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


× osm = 8