Vynášení Moreny

IMG_1039

Již druhý rok jsme byli pozváni na společné vynášení Moreny s dětmi z 1.st.ZŠ. Letos jsme po vzoru školáků vyrobili Morenu z pečiva, aby přinesla ještě další užitek.
Jelikož na tento den připadlo také zatmění Slunce, byly přípravy daleko větší. Nebylo možné si nechat ujít toto zatmění, které bylo největší v České republice viditelné mezi lety 2011 a 2026 . Třída předškoláků, vybavena sklíčky, vyrazila ke škole v předstihu, aby společně se školáky pozorovali tento unikátní jev.
Po příchodu mladších dětí jsme se vydali k potoku a rozloučili se se zimou. Podél potoka jsme střídavě pozorovali Morenu i oblohu. Kolem 11 hod.jsme zaznamenali citelné ochlazení a stín. Tím pro nás letošní loučení se zimou končilo a my se vydali zpět do MŠ.

IMG_1025 IMG_1027 IMG_1031 IMG_1037 IMG_1051 IMG_1054 IMG_1056