VELIKONOČNÍ DÍLNY

Za podpory Obce Markvartice připravila naše základní škola velikonoční výtvarné dílny, které proběhly 6.4. 2022 na sále Obecního domu. Od 16 hodin mohly přijít děti z MŠ a nižších tříd ZŠ, od 17 hodin pak byl prostor připraven pro starší žáky. Po úvodním přivítání následovalo krátké seznámení s podstatou a významem tohoto křesťanského svátku a byly zmíněny také lidové tradice a určování každoročně se měnícího data Velikonoc. Pak již se děti, po náležitém vysvětlení postupu práce, mohly pustit do výroby velikonoční dekorace. Práce šla všem velmi dobře od ruky a pokud nestačily na výrobu ozdoby samotné ručky děti, pomohly pohotově ruce zúčastněného doprovodu a přítomných učitelek. Výsledek práce byl většinou uspokojivý a hodný pochvaly. Troufám si tvrdit, že díničky jsme si všichni náležitě užili.
Mgr.Jana Prokešová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


osm − 4 =