Turistický výlet na Zámecký vrch

Dne 24.6. se zdatní jedinci – nezdatní dokázali od pondělí do úterý onemocnět – ze šestého a osmého ročníku sešli v brzkých ranních hodinách před budovou naší krásné školy s jediným cílem: zdolat jednu z nejnebezpečnějších osmitisícovek zdejšího kraje, Zámecký vrch.

Zásluhou naší meteoroložky Mgr. Doležalové bylo zajištěno vynikající počasí a téměř 140% viditelnost, z níž jsme se radovali zejména po výstupu na rozhlednu. Většina žáků s nadšením a údivem sledovala krásy zdejší krajiny, již se před námi obdivovali tací velikáni jako Schiller, Goethe, Mácha či Cimrman.

I přes možnost duševního obohacení žáci dali přednost hmotným statkům, a tempo sestupu směrem pizza, kebab, zmrzlina rapidně vzrostlo. Zmoženi slunečným počasím a dobrým jídlem část žáků volila namísto zpáteční cesty po svých raději cestu vlakem či autobusem.

Zbytky nadšených a hrdých turistů se v klidu a pokoji navrátily po žluté turistické do Markvartic, za což sklidily náš mohutný obdiv. Celá trasa měřila jistě mnohem více než 15 km.

(více foto ve fotogalerii)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ devět = 17

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>