Turistický výlet na Zámecký vrch

Dne 24.6. se zdatní jedinci – nezdatní dokázali od pondělí do úterý onemocnět – ze šestého a osmého ročníku sešli v brzkých ranních hodinách před budovou naší krásné školy s jediným cílem: zdolat jednu z nejnebezpečnějších osmitisícovek zdejšího kraje, Zámecký vrch.

Zásluhou naší meteoroložky Mgr. Doležalové bylo zajištěno vynikající počasí a téměř 140% viditelnost, z níž jsme se radovali zejména po výstupu na rozhlednu. Většina žáků s nadšením a údivem sledovala krásy zdejší krajiny, již se před námi obdivovali tací velikáni jako Schiller, Goethe, Mácha či Cimrman.

I přes možnost duševního obohacení žáci dali přednost hmotným statkům, a tempo sestupu směrem pizza, kebab, zmrzlina rapidně vzrostlo. Zmoženi slunečným počasím a dobrým jídlem část žáků volila namísto zpáteční cesty po svých raději cestu vlakem či autobusem.

Zbytky nadšených a hrdých turistů se v klidu a pokoji navrátily po žluté turistické do Markvartic, za což sklidily náš mohutný obdiv. Celá trasa měřila jistě mnohem více než 15 km.

(více foto ve fotogalerii)