TEN VÁNOČNÍ ČAS

Nebo spíše předvánoční.
Jelikož se muselo opravovat topení ve škole, nařídil pan řídící ředitelské volno. Proto jsme, bohužel, museli jít do školy naposledy již ve čtvrtek 21. prosince. Všichni z toho byli zklamaní, že jsme museli být v pátek doma, ale stejně jsme si ten poslední letošní školní den udělali moc hezký. Někdo měl tradiční třídní besídky se stromečky, dárky, koledami a jinými kratochvílemi. Šesťáci se vypravili do přírody s krmelcem. Instalovali ho nedaleko školy, kde k němu bude mít zesláblá zvěř sice z lesa dále, ale oni blíže. Naštěstí letošní zima je spíše jaro a tak lze očekávat, že zviřátka cestou ke krmelci nepadnou vysílením. A šestka také hned do zařízení řádně zasypala pochutin, aby i divá havěť měla své Vánoce patřičně bohaté. Sedmička se vydala do okresní metropole, protože výstava betlémů v děčínském muzeu má své letité renomé. Pan Mgr. Sypěna se sedmákům věnoval odborným výkladem i praktickou ukázkou tradiční zimní lidové činnosti – předení ovčí vlny na kolovratu, což si také někteří s úspěchem vyzkoušeli. Další sedmáci ještě shlédli začátek výstavy o paroplavbě a pak všichni plnou parou zamířili na autobus a vrátili se zpět, vstříc vánočnímu času. Ježíšek je totiž dochvilný.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


6 + = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>