Školka v muzeu

IMG_8506

Naše únorová návštěva děčínského muzea byla nejprve zaměřena na to, že se podíváme na kostýmy z pohádkového seriálu Arabela. A také jsme skutečně mohli obdivovat Arabeliny šaty i její kouzelný prsten, viděli jsme kouzelný plášť i Rumburakovy šaty jakož i kouzelnou jasnovideckou kouli nebo šaty kouzelníka Viga. Potom nás pracovníci muzea vzali do stálé expozice. A zde nás čekal výklad o lodích a lodní plavbě. Všichni jsme byli velmi překvapeni krásou a zajímavostí této expozice. Také jsme se mohli postavit na kapitánský můstek a „kormidlovat“ loď po naší největší řece. Samozřejmě, že jenom jako. Protože nás tlačil čas, museli jsme muzeum opustit. Jsme ale s pracovníky muzea domluveni, že až dokončí rozšířenou expozici labské plavby, přijedeme určitě znovu. Tato výstava totiž stojí za to.

Ivona Culková

 

 

IMG_8498     IMG_8505  IMG_8507 IMG_8510 IMG_8515    IMG_8522    IMG_8528  IMG_8533    IMG_8546 IMG_8548 IMG_8549    IMG_8556 IMG_8558

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 1 = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>