PODZIMNÍ EXKURZE ZA TGM DO LÁN

První říjnovou středu strávili žáci druhého stupně v Lánech, letním sídle našich prezidentů. Nejprve je čekalo Muzeum TGM v budově bývalého špýcharu – kromě poutavého výkladu paní průvodkyně mohli žáci nakouknout do „kina“ a prohlédnout si ve třech poschodích interaktivní expozici nejen o T. G. Masarykovi, ale i o vzniku ČSR nebo koutek věnovaný legiím. Druhá skupina zatím objevovala zajímavá místa Lán – Dům Československého červeného kříže založený A. Masarykovou, lánský hřbitov s hrobem našeho 1. prezidenta, budovu obecního úřadu nebo památník obětem 1. sv. války z mrákotínské žuly. Oběd jsme si snědli před hospodou Narpa, kde nás pohostili výbornou kofolou a vhod přišel i útulný vyhřátý interiér. Čas do otevření parku si někteří zpříjemnili návštěvou hokejové síně, muzea sportovních vozů nebo „sportovkami“ na sokolském hřišti. Ve 14 hodin jsme se přesunuli do parku, prohlédli si palmový skleník, nafotili zámek z nejkrásnějších míst, došli jsme k Plečnikově zdi s fontánou. Pak nás ještě čekala cesta kolem koníren, nakoukli jsme do kostela a zamířili jsme zpět do autobusu. Čtyřhodinový program utekl jako voda a zásluhu na tom určitě mělo slunečné, i když trochu větrné počasí. Získané informace i zážitky určitě žáci využijí na projektovém dnu věnovaném 100. výročí vzniku republiky, který je čeká těsně před podzimními prázdninami.

Mgr. L. Šikýřová

Co jsem vše viděli můžete shlédnout zde https://www.youtube.com/watch?v=EivRx4W7l2I.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


osm + = 17