OSMÁCI V DĚČÍNĚ

V pondělí 9. května jsme navštívili Informační poradenské středisko Úřadu práce v Děčíně. Vyslechli jsme zajímavé informace o volbě povolání, možnosti studia v Ústeckém kraji a také o pravděpodobnosti uplatnění v jednotlivých oborech. Na konci jsme si mohli vybrat informační list o povolání, které nás zajímá.

Poté jsme prošli celý Děčín a část Podmokel, abychom se dostali k židovské synagoze. Zde na nás čekala paní Lucie Idel Nachtigalová. Hned na úvod nás překvapila, protože kluci dostali pokrývku hlavy – jarmulku, která je nutná při pobytu v synagoze. Následovala lavina informací o židovském životě, svátcích, tradicích a jídlech. Většinu z toho jsme slyšeli poprvé, stejně jako jsme asi poprvé viděli opravdovou židovku.

Celý den jsme si krásně užili a snad získané informace použijeme i ve výuce.

osmáci

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


− šest = 3