Ó HORY, Ó HORY!

Lyžařský výcvik 2019

Loni proběhl s velkým úspěchem lyžařský výcvik na Božím Daru, a tak i letos jsme se rozhodli kurz znovu zorganizovat.  Tentokrát jsme ale zařídili pobyt v rakouských Alpách. Vybrali jsme Postalm, který jsem již několikrát navštívil, pro cenovou dostupnost, perfektní ubytování a příjemnou atmosféru menšího alpského střediska.

Sešlo se nám celkem 18 žáků, kteří projevili zájem se zdokonalit v lyžování. Šlo vesměs o děti, které již loni absolvovaly kurz na Božím Daru. To nám hodně usnadnilo práci, protože jsme u většiny dětí mohli přeskočit začátečnické lekce a věnovat se dalšímu rozvíjení lyžařských dovedností. Děti tak okusily všechny výhody alpského střediska.  Jezdili jsme za všech sněhových podmínek – prašan, upravená nerozježděná pista, sjezdovky modré, dlouhé a mírné, techničtější červené, kde trénovaly i místní lyžařské naděje, a ke konci týdne dokonce žáci zakusili nástrahy černé sjezdovky.

Počasí nám vcelku přálo a kurz proběhl bez jakéhokoliv přerušení kvůli počasí. Všechny děti se zlepšily, hlavně díky množství naježděných kilometrů. Středisko nám umožnilo si vyzkoušet všechny druhy terénů, které by je na horách mohly potkat. Děti si dokonce vyzkoušely i náročnou jízdu v hlubokém sněhu a myslím, že nikoho z absolventů výcviku nyní na horách nic nepřekvapí. To byl také hlavní úkol nás pedagogů.  Pár dětí, které vůbec nelyžovaly, se nám taktéž podařilo „rozlyžovat“ a i ti vyzkoušeli všechny sjezdovky, které nám středisko nabízelo.

Protože se nám nikdo nezranil, všechny děti se výrazně zlepšily ve sjezdovém lyžování a ohlasy od dětí i rodičů jsou kladné, pokládám kurz za úspěšně dokončený a doufám, že tradice lyžařských kurzů bude i nadále na naší škole pokračovat.

Děkujeme tímto panu Miroslavu VOSÁHLOVI a jeho firmě bagrujeme.eu, který nezištně přispěl nemalou částkou na uspořádání našeho lyžařského kurzu.

Za pedagogy vedoucí kurzu Mgr. Patrik Vavřík

O kvalitě pobytu svědčí fotografie, které jsou ke shlédnutí zde: http://zsamsmarkvartice.cz/alpy/

Video najdete tady https://youtu.be/EaRopUVXjq8

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři × = 27

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>