NEBE OPĚT PLNÉ DRAKŮ

Papíroví, látkoví a igelitoví draci teď po 2 roky smutně koukali ze svých „slují“ v krabicích na půdách, v komorách, skříních, ti mladší ještě ani neopustili sklady a regály obchoďáků a vietnamských krámečků a všichni netrpělivě předlouho čekali na další, popř. první, příležitost k proletu.
Drak nemá koronavirus, což je velká výhoda. Nemusí se ani šťourat v nose tyčinkou, nemusí do karantény, musí jen počkat, až jeho majitel zjistí, že fouká, a že „dneska by to šlo“.
A tak dračí den „D“ nadešel v úterý 26.10. před podzimními prázdninami. Děti z 1.- 4.třídy nechaly po dlouhé době svoje draky proletět na nebi nad markvartickým hřištěm u obecního úřadu.
To bylo oboustranné radosti a dovádění…!
A kdyby si snad někdo myslel, že paní učitelky a asistentky pouze přihlížely, tak to by se převelice mýlil. Ony měly po kapsách izolepy, nůžky, provázky, drátky a jiné vymoženosti a svým odborným umem opravovaly drakům polámaná křídla, tyčky, zamotané šňůry a jiné bolístky. I díky tomuto chvályhodnému technickému zázemí si bylo možné ze strany všech zúčastněných celou drakiádu náležitě užít.
A tak tomu nakonec i bylo.
jp

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


5 − čtyři =