Návštěva Prahy

Krátce před Vánoci navštívily 8. a 9. třída naši stověžatou matičku. Pod vedením třídních učitelů Šárky Doležalové a Petra Culka prošli žáci nejznámější pražské památky. Hlavním průvodcem  byl Petr Culek, který svůj výklad prokládal zajímavými (nejen historickými) podrobnostmi.

Na Václavském náměstí byly děti zastaveny redaktorkou Českého rozhlasu, která se dotazovala kolemjdoucích na právě probíhající výročí úmrtí prezidenta Václava Havla. Naši žáci nám neudělali ostudu a společně s panem učitelem odpověděli na položené otázky.

Viděli jsme hodně. Naše žáky zaujalo velké množství cizinců, výměna stráží, luxusní vozy, vánoční trhy… a nejdůležitější bylo, že (někteří úplně poprvé) viděli na vlastní oči pražské památky, které do té doby znali jen z fotografií a filmů.