MONEY, MONEY, MONEY

Ve středu jsme se vydali do Prahy na výstavu ke 100 letům československé koruny. Těšili jsme se hlavně na minci v hodnotě 100 miliónů, o které jsme věděli už z projektové hodiny v rámci občanské nauky.

Cesta vlakem do Prahy byla opravdu adrenalinová, hlavně pro paní učitelku třídní, která nás nestihla napomínat 😛 Naštěstí jsme byli rozmístěni do kupé, takže nebylo slyšet úplně vše… V Praze následoval zážitek v podobě cesty metrem, pro některé premiéra. U Pražského hradu nás nepříjemně překvapily fronty u vstupů. Naštěstí paní učitelka přemluvila policistu, že jsme úplně bezpečná skupina, a tak jsme mohli projít mimo bezpečnostní rámy. Výstava nás příjemně překvapila – exponáty byly nádherné, většina z nás si odnesla suvenýr v podobě razítka a koruny vytvořené pomocí speciální raznice. Ve škole jsme pak dodatečně vyplnili pracovní listy, které nám obsluha zapomněla dát na místě.

Následovala procházka starou Prahou s poutavým výkladem pana učitele Culka – prošli jsme Nerudovkou ke Karlovu mostu, odkud jsme vyfotili Hradčany, Vltavu i Národní divadlo. Karlovou ulicí jsme se dostali k orloji, v pravé poledne shlédli apoštoly, Smrtku a kohouta. Přes Václavák kolem pomníku Jana Palacha a sochu sv. Václava jsme se dostali zpět na hlavní nádraží. Zpáteční cesta byla mnohem klidnější, protože jsme byli unavení a taky nebyla kupé, a tak na nás paní učitelka dobře viděla. 🙂

Praha se nám líbila, a proto se sem vrátíme na podzim, abychom měli více času na památky, ale taky na trdelníky a suvenýry. Fotky ze zdařilé akce máme tady http://zsamsmarkvartice.cz/vyprava-za-korunou/

Žáci 8. třídy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


+ sedm = 14