MERKURY – obnova řemesel

IMG_0166Ředitel ZŠ a MŠ Markvartice ve spolupráci s pedagogy školy připravil pro žáky 5.-7. tříd zajímavý projekt, který je nazván Obnova řemesel.  Do výuky fyziky a pracovních činností byly zakoupeny (respektive sponzorsky darovány) stavebnice Merkur. S nimi si žáci mohou ověřovat fyzikální zákony mechaniky, rozvíjet jemnou motoriku, objevovat a zdokonalovat konstrukci stavebních prvků atp. Ve spolupráci s firmami Karned Tools s.r.o. Děčín, a RAF Děčín škola pořídila pro rozvoj manuální zručnosti dětí celkem 5 sad stavebnic. Dětem je slavnostně předali dne 5. 12. 2014 manažeři firmy Karned Tools  – ing. Petr Vrba a ing. Petra Bedecsová. Krásně tak doplnili předvánoční nadílku, která se v tomto období ve škole odehrávala. „Pro obnovu rukodělných činností jsme se rozhodli po dlouhodobé spolupráci se Střední školou      lodní dopravy a technických řemesel Děčín“, řekl Mgr. Miroslav Kroupa, ředitel základní školy. Žáci školy často nastupují  na studium odborných škol, kde zjišťují vyučující a mistři odborného výcviku potřebu posílit úroveň manuální zručnosti, technického a logického  myšlení, kreativity a přesnosti zpracování úkolů. Předání stavebnic Merkur je tak prvním krokem spolupráce mezi zmíněnými subjekty a zároveň příslibem další vzájemné  oboustranné podpory.

IMG_0129 merkury7 merkury4 merkury2 IMG_0222 IMG_0166 IMG_0227 IMG_0206 IMG_0220

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 1 = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>