MASOPUST

A už tu máme zase předjaří. Morana má sice vládu ještě pevně ve svých rukách,
ale s Masopustem jsme se již podle tradice rozloučili v úterý 28.2.
Do masopustního průvodu, od budovy školy k budově školky, jsme vyrazili převlečení za roztomilé i strašidelné maškary. Za zvuku písní a všelijakých halekaček jsme putovali od stavení ke stavení. Hospodáři a hospodyňky nás za náš zpěv obdarovávali nejen napečenými dobrotami a sladkostmi, ale i vlídným slovem a ledasčím dalším. Společně jsme se všichni poradovali a potěšili. U školky se k nám přidali i ti nejmenší, kteří s námi, také v převlečení, obešli jestě několik domů v sousedství. Počasí nám sice moc nepřálo, ale navzdory nepříznivé předpovědi nakonec pršelo opravdu jenom chviličku.
Do školy jsme se vrátili sice trochu vyfoukaní větrem, ale spokojení z povedené akce. Za všechny dary „paňmámám“ a „pantátům“ mnohokrát děkujeme.

Mgr. Jana Prokešová