LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Lyžařský výcvik 2020

Ve dnech 25. – 29. 1. 2020 se žáci naší základní školy zúčastnili lyžařského kurzu, který se i letos konal v rakouském lyžařském středisku Postalm nedaleko Salzburgu. Kurzu se zúčastnilo celkem 16 žáků a 3 členové pedagogického doprovodu. Ubytování bylo v obci Strobl  v malém hotelu  ,, YOUHEY „.

I přes nepřízeň počasí a úvodní skepsi z nevalného množství sněhu v místě ubytování byla na sjezdovkách více než dostatečná sněhová pokrývka a tak se kurz mohl uskutečnit bez sebemenších obtíží. V úvodu výcviku panovalo krásné slunečné počasí, které jsme po potemnělých zimních měsících z nížin v ČR tolik potřebovali. Žáci byli rozděleni do dvou družstev, což zaručilo individuální přístup ke každému z nich, a výcvik mohl začít.

Žáci si vyzkoušeli všechny lanovky a vleky, které byly k dispozici a projeli tak celý lyžařský areál, který byl vždy špičkově upraven. V závěru výcviku došlo ke změně počasí a naskytla se tak možnost vyzkoušet i techničtěji náročnější jízdu v čerstvém prachovém sněhu.

Každý den nás náš řidič vozil ze Stroblu do Postalmu a zpět. Asi patnáctiminutová cesta byla vždy zpříjemněna sborovým zpěvem našich lyžařů – úžasné:-D

Dobrá nálada, krásné počasí, lyžařské tratě a lyžařské dovednosti našich žáků také úžasné  :-D

Výcvik se povedl, všem se líbil a již se těšíme na další.

Mgr. Radmila Svobodová

vedoucí lyžařského kurzu