LYŽAŘSKÝ KURZ 2022

V pěti dnech od 14. 2. do 18. 2. se zúčastnil výběr žáků z páté až deváté třídy lyžařského kurzu. Ten se uskutečnil v krásném penzionu Aktiv ve Vysokém nad Jizerou. Někteří žáci stáli na lyžích poprvé, jiní si jeli pouze zdokonalit své dosavadní lyžařské umění. Penzion se nachází cca 100 m od sjezdovek Větrov a 400 m od sjezdovek Šachty. V prvních dnech bylo jasné počasí, měli jsme tedy při lyžování nádherný výhled na Lysou horu. Začátečníky je třeba moc pochválit, neboť již druhý den odpoledne se jim dařilo sjíždět menší sjezdovku a udržet se na vleku. Bylo to díky úžasné trpělivosti pana učitele Kroupy. Ten se také vydal ve středu s některými žáky na běžky. Mokrý sníh však ztěžoval veškeré úsilí našich novopečených běžkařů, a tak se po necelé hodině vrátili ke sjezdovým lyžím. Ve čtvrtek dopoledne neustával velký vítr a déšť, proto nejezdily vleky a bylo tedy po lyžování. To nás ale neodradilo od sportování a uskutečnili jsme pětiboj na penzionu. Žáci soutěžili v běhu do schodů, v hodu na cíl, ve speciálním člunkovém běhu, ve dřepování a skoku z místa. Všechny týmy byly odměněny. Dopoledne jsme si tedy užili i bez lyžování. Odpoledne se vyjasnilo, a tak tedy zase „hurá“ na lyže. Večery jsme trávili společenskými hrami a sledováním olympiády. Vzhledem k dotazům, zda pojedeme za rok znovu předpokládám, že se kurz vydařil a všem se na něm líbilo.

Bc. Jindra Křovinová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


devět − = 7