LETOS SE MORANĚ ZE VSI NECHTĚLO

I když smrtná neděle byla již 13.3. ( je to den, kdy se vynáší ze vsi smrtka Morana, představující zimu ), u nás ve škole jsme s vynášením počkali až na první jarní den. Astronomické jaro nastalo sice již o den dříve, ale protože to byla neděle a  my školáci bychom se nesešli, musela Morana počkat do pondělka.
Připravili jsme si na Moraninu poslední cestu různé jarní písně a halekačky, počkali jsme až ke škole dorazí i děti ze školky a společně jsme pak šli obě Moranky, vyrobené ve škole i ve školce, poslat po potoce, pryč ze vsi. Letos se zvláště té školkové Moraně ze vsi moc nechtělo. Párkrát jsme jí dokázali ještě klackem popohnat, ale nakonec uvízla pod mostem u Koubků a možná tam sleduje kolemjdoucí ještě teď. Věříme, že se voda zvedne a strhne jí s sebou, pro tento rok už napořád.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


2 + = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>