KAM AŽ MŮŽE KYTARA?

Pod tímto názvem k nám přijeli koncertovat kytaroví mistři z české Kamenice – pan Jindřich Kaulfers a pan Ivan Šoltýs, učitelé hudby. Jejich program byl rozdělen pro žáky 1. stupně ZŠ a 2. stupně ZŠ. Obou koncertů jsem se zúčastnil a domnívám se, že hudební skladby a prostupnost témat s historií hudby a činností člověka zaujaly nejen mne, ale i žáky naší školy. Víte, že kytara hrála ve vesmíru? A že píseň u nás zlidovělá „Pes jitrničku sežral…“ je původem karnevalová italská píseň z Benátek? To vše a další poznatky se žáci dozvěděli a vyposlechli. Musím celou kompozici koncertu pochválit a poděkovat žákům za soustředěnost a slušné chování v průběhu vystoupení. Vstupné ve výši 40,- Kč, přineslo odpovídající zážitek všem. Děkujeme hudebníkům a těšíme se opět příště.

Mgr. Miroslav Kroupa, ředitel školy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


× 9 = čtyřicet pět