JAK SPRÁVNĚ VYBRAT STŘEDNÍ ŠKOLU ?

Ve čtvrtek 7. listopadu proběhlo komunitní osvětové setkání rodičů a žáků 9. ročníku s Mgr. Janou Férovou, ředitelkou Střední školy lodní dopravy a technických řemesel. Setkání zahájila výchovná a kariérní poradkyně Mgr. Fliegerová, která informovala rodiče o tom, jak postupovat při výběru střední školy či učiliště a jak bude vypadat spolupráce rodičů a školy při podávání přihlášek.  Mgr. Férová zdůraznila při výběru vhodného studijního oboru nutnost brát v potaz současnou i výhledovou poptávku na trhu práce, včetně stabilně bezútěšného nedostatku pracovníků v technických oborech a nezájem o studium těchto oborů. Doporučila vhodné informační zdroje a vhodné poradenské subjekty s odkazem na výchovného poradce základní školy. Část setkání byla věnována dotazům zákonných zástupců, na něž Mgr. Férová srozumitelně a erudovaně odpovídala. Vzájemná diskuze na témata, která během setkání  vyvstala, pak přispěla k  příjemné atmosféře, která ostatně panovala v průběhu celé akce.

Mgr. Lenka Šikýřová.