INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2021-22

Vážení rodiče, milé žákyně a milí žáci,

dne 1. 9. 2021 se opět sejdeme v ZŠ a zahájíme nový školní rok. Aby vše proběhlo hladce, přečtěte si, prosím, následující pokyny:

Testování

  1. 9. 2021 – výuka bude klasicky jen 7,45 – 8,30hod. Během této doby se 2. – 9. ročník zúčastní testování neinvazivními testy samoodběrem. Známe to již z loňska, testovat se ale bude v jednotlivých třídách, nikoliv v tělocvičně. Další testování bude 6.9. a 9.9. 2021, zase v učebnách.

Prvňáčci se budou testovat ve dnech 2., 6. a 9. 9. také ve své třídě.

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Roušky a respirátory

Ve společných vnitřních prostorech je nutné nosit roušku (děti a žáci, žákyně) nebo respirátor (dospělí). Za tyto prostory v naší ZŠ považujeme: vstupní chodbu a šatny, chodby a schodiště, toalety, chodby a schodiště v jídelně. V učebnách se roušky mohou odložit.

Vstup třetích osob do budov

Za třetí osobu se považuje každý, kdo není součástí vzdělávacího procesu. Jde tedy o rodiče a rodinné příslušníky, zejména u žáků na 1. stupni.  Prosím rodiče prvňáčků, aby zvážili, kolik členů rodiny dítě doprovodí první den – do budovy vpustíme maximálně 2 dospělé osoby s 1 dítětem. Třída má omezenou kapacitu a dětí bude 18. U žáků vyšších ročníků v odůvodněných případech rodiče také do budov pustíme, všichni dospělí ale musí mít po celou dobu pobytu respirátor. Děkuji za pochopení a dodržování tohoto nařízení.

 

Přeji vám i nám, abychom se letošní školní rok mohli ve zdraví potkávat na prezenční výuce po celou dobu. Udělejme pro to vše, co udělat lze.

Děkuji a těším se na setkání s vámi!

Mgr. Magda Petrášková, ředitelka ZŠ a MŠ Markvartice

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


9 × jedna =