ČTENÍ POMÁHÁ A MY TAKÉ

Tento týden prožili šesťáci a sedmáci trochu netradiční hodinu literatury. Četli totiž pro peníze. Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů. A tak jsme se testovali i my, a ono to fungovalo! Šesťákům se během jedné vyučovací hodin podařilo vydělat více než 700 Kč a sedmákům dokonce 1800 Kč. Většinu žáků aktivita zaujala a těší se, že se mohou zapojit i z domova, ve volných chvílích. A já doufám, že se díky tomu dostanou i k zajímavým knížkám, které by třeba jinak neobjevili. Více o projektu na http://www.ctenipomaha.cz/.

Mgr. L. Šikýřová