ADVENTNÍ ČTENÍ POHÁDEK NA 1. STUPNI

O naší škole je známo, že se zde velmi a všestranně podporuje rozvoj čtenářské gramotnosti. V rámci těchto aktivit dochází rovněž ke spolupráci s několika tvůrci dětských knih. Jedním z nich je například pan Rostislav Křivánek, rodák z Děčína, žijící v Kmetiněvsi, který píše, mimo jiné, krásné pohádky pro děti i dospělé.
Pan spisovatel byl v uplynulém adventním čase ochotný přijet k nám do školy a dětem z 1. stupně několik svých pohádek, vztahujících se k Adventu, osobně přečíst. Převážná většina dětí viděla “ úplně opravdického spisovatele“, jak se vyjádřili ti nejmladší žáčči, poprvé v životě. Vidět zedníka, traktoristu, kominíka, holiče, lékaře, pekaře, učitele, švadlenu atd., to není nic neobvyklého. Ale pan spisovatel – to se hned tak nevidí.
A bylo to setkání příjemné. Pan spisovatel Křivánek, který školy navštěvuje často, byl velmi potěšen tím, že již žáci 1. a 2. třídy dobře věděli a svými slovy dokázali říci, co je to vlastně Advent a jak souvisí s Vánocemi, na které se všichni tak těší. Nemusel se tedy ani dlouho zdržovat vysvětlováním toho, co je jmelí, cesmína, břečťan a jak tyto rostliny s Adventem a Vánocemi souvisí. Přinesl je dokonce i dětem ukázat, ale děti je dobře znaly.
Když se pan spisovatel posadil před děti a začal předčítat pohádky o adventních skřítcích, nastalo hrobové ticho a všichni se se zájmem nechali unášet kouzlem pohádek. Najednou byl mezi námi skřítek Jmelík, skřítek Břečtík a skřítek Cesmínek a už jsme s nimi prožívali jejich adventní dobrodružství.

Bylo to moc pěkné a rádi využijeme nabídku čtení také za rok, kdy nám pan Křivánek přijede prý rád přečíst nějakou další novou pohádku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = 12

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>